Facebook Pixel

Zamek Grodziec

Zamek Grodziec

Integracja na Zamku Grodziec

Dnia 30 maja 2009 r. klasa informatyczna Gimnazjum nr 2 w Polkowicach wraz ze swoimi rodzicami oraz pod moim czujnym okiem odwiedziła Zamek Grodziec na Pogórzu Kaczawskim. Była to doskonała okazja do inauguracji I INTEGRACYJNEGO SPOTKANIA UCZNIÓW, RODZICÓW I WYCHOWAWCY.

W programie zaplanowano zwiedzanie zamku oraz turniej łuczniczy, zaś menu stanowił żurek kasztelański oraz pajda chleba ze swojskim smalcem i ogórkiem.

Tajemnicze skarby, spotkania z duchami, turnieje rycerskie, legendy i opowiadania o ludziach żyjących przed wiekami - oto atrakcje, które czekały na nas po przybyciu na zamek. Po krótkim powitaniu z przewodnikiem rozpoczęliśmy jego zwiedzanie.

 

Zamek Grodziec - Integracja klasy informatycznej
Foto 1 - Zamek Grodziec - Integracja klasy informatycznej

Od przewodnika wiemy, że na zamku realizowano także programy telewizyjne m. in. „Groch i kapusta”, „Para w Polskę”, „Letnie szorty”, „Labirynty kultury”, „Rower”, „Nie do wiary”, „Ziarno” i „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”.

Po zwiedzeniu zamku skosztowaliśmy specjałów kuchni regionalnej, do których należą żurek kasztelański oraz pajdy chleba ze smalcem. Wspólne biesiadowanie przy stole było okazją do wymiany zdań między uczestnikami spotkania integracyjnego. Zarówno rodzice jak i dzieci, czyli uczniowie klasy informatycznej chętnie dzielili się wrażeniami związanymi z poznaną historią.

Następnie udaliśmy się na dziedziniec zamkowy, aby uczestniczyć w turnieju łuczniczym. Swoich sił próbowali chętni uczestnicy wyjazdu z bardzo dobrym skutkiem, choć nie sukcesy były tu najważniejsze. Liczyła się odwaga zmierzenia się z trudną sztuką strzelania z łuku, a nią wykazali się wszyscy uczniowie klasy Ie. Oczywiście, zwycięzcy zostali nagrodzeni, a pozostali uczestnicy otrzymali słodkie nagrody pocieszenia.

 

Zamek Grodziec - Integracja klasy informatycznej
Foto 2 - Zamek Grodziec - Integracja klasy informatycznej

Turniej łuczniczy przebiegał przy dźwiękach muzyki dworskiej, a w oddali słychać było odgłosy uderzanych o siebie mieczy. To śmiałkowie próbowali swych sił w turnieju rycerskim.

 

Zamek Grodziec - Integracja klasy informatycznej
Foto 3 - Zamek Grodziec - Integracja klasy informatycznej

Z dziedzińca zamkowego pełni wrażeń udaliśmy się do Sali Rycerskiej, gdzie uczestnicy spotkania, otrzymali pamiątkowe Dyplomy Uczestnictwa w I Integracyjnym Spotkaniu Rodziców i Uczniów Klasy Informatycznej Gimnazjum nr 2 w Polkowicach.

Jeszcze „parę” wspólnych chwil w przyjaznej atmosferze i dobrych humorach spędziliśmy przy kominku, po czym udaliśmy się do Busa, by wyruszyć w drogę powrotną do Polkowic.

Wspaniałe krajobrazy Pogórza Kaczawskiego widziane z góry zamkowej, ciekawa historia zamku, miłe klimaty dawnych świetności, a przede wszystkim sympatyczna atmosfera wśród uczestników wycieczki, pozostawiły w naszej pamięci niezapomniane wrażenia.

Zamek Grodziec

Halina Kozdra - Nauczyciel Informatyki

Zostaw komentarz