Facebook Pixel

Początki Moodle w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie

Szkoła Podstawowa nr 10 w Lubinie - Moodle

Moodle w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie jako Platforma Zdalnej Edukacji

W poszukiwaniu platformy zdalnego nauczania dla moich uczniów z informatyki dotarłam do strony moodle.orgZapoznałam się z możliwościami i stwierdziłam, że to może być to. Ściągnęłam oprogramowanie i zainstalowałam na serwerze. Uruchomiłam i wstępnie skonfigurowałam. 

Pomyślałam, że ta platforma będzie dobra nie tylko do nauczania informatyki, ale może wspomóc zdalne nauczanie w całej szkole. Może być pomocna w tych trudnych czasach dla wszystkich nauczycieli i uczniów. Przedstawiłam ten system zarządzania nauczaniem dyrekcji szkoły. Został zaaprobowany.  

Do pierwszych testów zaprosiłam uczniów jednej z moich klas. W tym czasie zapoznawałam się z panelem administracji i dostosowywałam wiele funkcji. Uznałam, że możemy rozpocząć rejestrację w systemie całej szkoły.

Moodle w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie - Panel administratora

Rejestracja idzie pełną parą. Musimy zdążyć do 25.03.2020, od tej daty jest obowiązek realizowania podstaw programowych. Udało się - 25.03.2021 to oficjalny start Platformy Zdalnej Edukacji Szkoły Podstawowej nr 10 w Lubinie

Jest nas w systemie ponad 95%. Uruchomione zostały wszystkie kursy (przedmioty nauczania) szkolne. Dodatkowo powstał kurs Moodle dla Nauczycieli i Moodle dla Uczniów.

Moodle w Szkole Podstawowej nr 10 w Lubinie - Forum dla najmłodszych

 

 

 

 

Zostaw komentarz