Facebook Pixel

Nauczyciel Informatyki Lubin

Nauczyciel Informatyki Lubin

Nauczyciel Informatyki Lubin

- czyli jak zoptymalizować stronę internetową w wordpressie pod konkretną frazę nauczyciel informatyki lubin analizując treści i wykorzystując wtyczkę Rank Math SEO. Chcę uzyskać w testach wynik 100 na 100 lub zbliżony i skonfigurować wpis tak, aby otrzymał jak największy ruch z wyszukiwarek.

Rank Math SEO – Najlepsza wtyczka SEO Plugin do WordPress

Kiedy tworzysz nowy post, jednym z twoich celów jest oczywiście przyciągnięcie ruchu do twojego artykułu, a funkcje analizy treści i optymalizacji Rank Math są zaprojektowane tak, aby to osiągnąć.

Spróbuję zastosować się do wszystkich zaleceń, aby ten wpis zoptymalizować pod kątem treści i uzyskać na konkretną frazę maksymalny ruch na stronie z wyszukiwarek, a przede wszystkim z Google.

Proces optymalizacji rozpoczyna się w momencie tworzenia wpisu z menu WordPress> Wpisy> Dodaj nowy.

Dodaj nowy wpis

Rank Math SEO w pełni obsługuje klasyczny edytor, do którego wszyscy są przyzwyczajeni, a także nowy edytor bloków. Aby zobaczyć Rank Math, należy kliknąć w przycisk SEO Score w prawym górnym rogu ekranu.

Kliknij w przycisk RankMathSEO

Wszystkie narzędzia i sugestie Rank Math zobaczysz w widoku blokowym.

Po kliknięciu w SEO score

Krok pierwszy - wybór fraz kluczowych

Po napisaniu treści pierwszym krokiem w procesie optymalizacji jest wybranie odpowiednich słów, fraz kluczowych. Dla mnie naturalnym będzie nauczyciel informatyki, a w celu lokalnego pozycjonowania dodaję miasto.

Moja pierwsza i podstawowa fraza kluczowa to nauczyciel informatyki lubin.

Fraza kluczowa

Oprócz tej frazy decyduję się jeszcze pozycjonować moją stronę na kolejne frazy nauczyciel lubin i nauczyciel techniki lubin.

Wszystkie frazy kluczowe

Na powyższym obrazku już widać, że podstawowa fraza na początku pisania postu jest lepiej zoptymalizowana od pozostałych. To przede wszystkim wynik umieszczenia jej w tytule postu, do którego jednak nie dodaję pozostałych fraz, aby artykuł nie stracił na wyglądzie i czytelności!

Moim celem jest najpierw zadowolenie czytelnika artykułu, a dopiero potem wyszukiwarki. Fraza nauczyciel informatyki lubin w tym momencie staje się dla mnie najważniejsza. Po wpisaniu tej frazy do opisu meta nastąpiła zmiana koloru na zielony i wynik seo jest teraz 81/100.

Nauczyciel Informatyki Lubin jako fraza kluczowa w optymalizacji strony

Zrozumienie testów z perspektywy słów kluczowych

Optymalizacja artykułu pod kątem więcej niż jednego słowa kluczowego byłaby świetna i pozwoliłaby zwiększyć ruch na stronie. Niestety pod kątem optymalizacji stwarza pewne wyzwania.

Testy nie będą działać dobrze, jeśli Rank Math uwzględni wszystkie słowa kluczowe w tym samym czasie.

Niektóre testy działają dobrze tylko wtedy, gdy zdecydujesz się na jedno słowo kluczowe (np. nauczyciel informatyki lubin), a zobaczysz niespójne wyniki, jeśli zostaną wykonane dla więcej niż jednego słowa kluczowego.

Oczywistym obejściem tego problemu jest użycie tylko jednego słowa kluczowego nauczyciel informatyki lubin w teście, ale jest to sprzeczne z celem posiadania więcej niż jednej frazy kluczowej. Moje inne frazy kluczowe  to nauczyciel techniki lubin i nauczyciel lubin.

Aby przeciwdziałać temu problemowi, testy można tak skonfigurować, aby były uruchamiane dla wszystkich lub tylko dla niektórych słów kluczowych. podzielić je można na testy, które działają:

  • na wszystkich słowach kluczowych,
  • tylko na głównym słowie kluczowym,
  • tylko na  drugorzędnych słowach kluczowych,
  • tylko na treści.

Rank Math - kody kolorów

Zalecenia są tak proste, jak to tylko możliwe, aby każdy, nawet jeśli nie jest zaznajomiony z SEO , był w stanie je łatwo zrozumieć i postępować zgodnie z nimi.

Aby ułatwić nawigację po zaleceniach, użyto podstawowych kodów kolorystycznych, celem informacji, jakie testy przeszedłeś i nad czym nadal musisz popracować. Oto, co oznaczają kolory.

Zielony haczyk: Zielony haczyk przed testem oznacza, że zdałeś go doskonale.

Żółty: Jeśli zobaczysz kolor żółty w teście, oznacza to, że post nie jest zoptymalizowany pod kątem testu i powinieneś poświęcić trochę czasu na jego naprawienie.

Czerwony krzyżyk: Jeśli widzisz ikonę czerwonego krzyżyka, oznacza to, że wpis wypadł słabo w tym teście. 

Ważna uwagaArtykuł zoptymalizowany pod kątem określonych słów kluczowych (np. nauczyciel informatyki lubin) nie gwarantuje, że będzie miał dobrą pozycję w rankingu. Istnieją inne czynniki, takie jak konkurencja, autorytet domeny, trafność i setki innych, które określają ranking strony.

Wiele z tych czynników będzie faktycznie poza naszą kontrolą. Post z niższym wynikiem może być bardzo dobrze oceniany, jeśli wszystkie inne czynniki są dobrze zoptymalizowane. Dlatego testy optymalizacji traktuję jedynie jako podstawę poprawności strony pod względem SEO.

Oprócz kodów kolorystycznych, Rank Math daje również skumulowany wynik w oparciu o to, jak dobrze został zoptymalizowany cały post. Wynik jest widoczny na przycisku, który otwiera Rank Math na ekranie edytora wpisów.

Wynik testu Rank Math SEO

W zależności od tego, jaki zdobędziesz wynik, może pojawić się na czerwono, żółto lub zielono.

Zielony [wynik 81+]

Jeśli Twój ogólny wynik przekracza 80, wynik będzie miał kolor zielony a to oznacza, że post jest gotowy do publikacji. Jeśli masz nieco ponad 80 pkt, nadal zaleca się dalszą optymalizację artykułu i uzyskanie wyniku bliższego 100.

Żółty [wynik 51–80]

Żółty wynik ogólny oznacza wyniki postów między 51-79 i informuje nas, że post nie jest w pełni zoptymalizowany i jest wiele do zrobienia. Zaleca się bardziej zoptymalizować wpis, aby zwiększyć prawdopodobieństwo umieszczenia go w pierwszych wynikach wyszukiwania.

Czerwony [poniżej 50 punktów]

Jeśli wynik testu jest czerwony, oznacza to, że uzyskał wynik poniżej 50 - co jest złe. Post jest słabo zoptymalizowany pod kątem słów kluczowych. Jeśli widzisz kolor czerwony, znaczy to, że post nie spełnia nawet podstawowych praktyk SEO, nie mówiąc już o zaawansowanych optymalizacjach. 

Kategorie testów Rank Math

Teraz, gdy wiemy już, jak czytać testy i zalecenia, czas przejść do samych optymalizacji. Ponieważ istnieje wiele testów, zostały podzielone na 4 kategorie.

Podstawowe SEO
Dodatkowy
Czytelność tytułu
Czytelność treści

Kategorie testów Rank Math SEO

Podstawowe SEO

Gdy zastosujesz się do zaleceń i zoptymalizujesz swój post, sekcja Podstawowe SEO w Rank Math powinna wyglądać następująco:

Podstawowe SEO w Rank Math

Gdy to zobaczysz, ogólny wynik postu również powinien wynosić co najmniej 50.

Ogólny wynik podstawowe SEO

 

Dodatkowe SEO

Dodatkowe SEO zawiera więcej praktycznych wskazówek, jak zoptymalizować wpis, ale nie mają one już tak dużego wpływu, jak podstawowe wskazówki dotyczące SEO. Oto optymalizacje, które powinieneś zobaczyć w sekcji Dodatkowy.

Dodatkowe wskazówki SEO

Wszystko na zielono, oprócz gęstości słów kluczowych (Keyword Density). Spróbujmy to poprawić wpisując tu i we wcześniejszej treści naszą frazę kluczową. Tu dodaję z premedytacją: Nauczyciel Informatyki Lubin. A wcześniej dodałam m.in. w tym akapicie:

Testy nie będą działać dobrze, jeśli Rank Math uwzględni wszystkie słowa kluczowe w tym samym czasie. Niektóre testy działają dobrze tylko wtedy, gdy zdecydujesz się na jedno słowo kluczowe (np. nauczyciel informatyki lubin), a zobaczysz niespójne wyniki, jeśli zostaną wykonane dla więcej niż jednego słowa kluczowego.

Teraz słowo kluczowe nauczyciel informatyki lubin pojawia się 10 razy i zwiększa się Keyword Density 😉

Zwiększenie Keyword Density

Chociaż gęstość słów kluczowych staje się mniej ważna, optymalizacja postu z dobrą gęstością słów kluczowych zapewni przewagę w wynikach wyszukiwania. Jednak nigdy nie należy przesadzać z zagęszczeniem słów kluczowych! Zbyt wysoka może nas wyrzucić z wyników wyszukiwania.

Czytelność tytułu

Jeśli większość zasobów wydajesz na pisanie treści, a bardzo mało na pisanie tytułów, powinieneś poważnie przemyśleć swoją strategię.

Nie można przecenić znaczenia dobrych tytułów w Twoich postach. Tytuł jest nie tylko haczykiem, który przyciąga czytelników, ale także wpływa na rankingi wyszukiwania w sposób, którego być może nie brałeś pod uwagę.

Czytelność tytułu

Tu wszystko wydaje się być ok.

Czytelność treści

Do tej pory korzystałam z Rank Math do optymalizacji treści i tytułu. Tak więc zoptymalizowałam swoje treści pod kątem wyszukiwarek i użytkowników przyciągającymi wzrok tytułami.

Teraz, gdy użytkownik jest na mojej witrynie i czyta mój post, co jeszcze mogę zrobić, aby poprawić jego wrażenia?

Odpowiedzią jest prezentacja treści

Poprawiając prezentację wpisu, pomagam użytkownikom dotrzeć do moich artykułów i pozostać tam .

Po pierwsze, użytkownik, który z przyjemnością przeczyta moje treści, może stać się wieloletnim czytelnikiem i subskrybentem. To jest dla mnie niezwykle korzystne.

Po drugie, czas spędzony w witrynie to jeden ze sposobów, w jaki Google i inne wyszukiwarki mierzą zaangażowanie użytkowników. I nie powinno być zaskoczeniem, że strony o większym zaangażowaniu uzyskują wyższe pozycje w rankingach i większy ruch.

Kolejnych kilka testów pomoże mi uporządkować i zaprezentować treści w sposób, które zachwycą moich czytelników 😉 To już ostatnia część procesu optymalizacji, ale jest równie ważna jak pozostałe. Spójrzmy na testy.

Czytelność treści

Przynajmniej jeden akapit jest długi. Rozważ użycie krótkich akapitów.  Spróbuję poskracać akapity, tylko nie wiem, czy to ma sens?! A przede wszystkim narzędzie nie wskazuje mi, który to akapit jest długi.

Z narzędzia Rank Math dowiadujemy się, ze krótkie akapity są łatwiejsze do odczytania i bardziej przyjemne dla oka. Długie akapity przerażają odwiedzających i mogą powodować, że SERP szukają lepiej czytelnych treści.

Kończę na razie na tym i będę sprawdzać efekty tego wpisu po wyniku strony na szukaną frazę nauczyciel informatyki lubin w wyszukiwarce Google. A wynik końcowy po zakończeniu optymalizacji treści przedstawia się tak:

Wynik końcowy optymalizacji treści na frazę

Zostaw komentarz